کنترلر جت پالس , تکاننده کیسه فیلتر

کنترلر بگ فیلتر (کنترلر جت پالس) دستگاهی است که برای کنترل فرآیند تمیز کردن فیلترهای جت پالس در بگ فیلتر (داست کالکتور) استفاده می شود. بگ فیلترهای جت پالس از مجموعه ای از فیلترها برای حذف گرد و غبار، کثیفی و سایر ذرات موجود در جریان هوا یا گاز در کاربردهای مختلف استفاده می کنند.

فیلتر به صورت دوره‌ای با پالس‌های هوای فشرده تمیز می‌شود که به دفع ذرات انباشته شده روی فیلترها کمک می‌کند. کنترلر جت پالس زمان و فرکانس پالس های هوای فشرده را کنترل می کند تا از تمیز کردن موثر بدون مصرف بیش از حد انرژی اطمینان حاصل کند. همچنین افت فشار در فیلترها را برای تعیین زمان تمیز کردن مورد نیاز کنترل می کند.

برای آشنایی با دو مدل از کنترل های جت پالس این ویدئو رو از دست ندهید…

معرفی انواع کنترلر جت پالس

راه اندازی سریع کنترلر جت پالس 24 ولت

راه اندازی سریع کنترلر جت پالس 220 ولت

آموزش راه اندازی تخصصی کنترلر جت پالس 24 ولت

شیرهای جت پالس بگ فیلتر

شیرهای جت پالس بگ فیلتر،شیر برقی , شیر برقی بگ فیلتر

 کنترلر جت پالس معمولاً با نامهای: تابلو بگ فیلتر,کنترلر جت پالس,کنترلر بگ فیلتر،کنترلر شیر برقی،کنترلر شیر برقی بگ فیلتر،کنترلربک فیلتر،اتوماسیون بگ فیلتر،برد بگ فیلتر،پی ال سی بگ فیلتر،تایمر بگ فیلتر،جت پالس،پالس شیر برقی،کنترلر تایمر بگ فیلتر،جت پلس،پالس جت،پالسر فیلتر،بردتمیزکننده فیلتر نیز نامیده می شود.

 کنترلر جت پالس معمولاً دارای یک رابط کاربری است که به اپراتورها اجازه می دهد چرخه تمیز کردن را تنظیم کرده و عملکرد سیستم را نظارت کنند. به طور کلی، یک کنترل کننده جت پالس یکی از اجزای حیاتی سیستم فیلتراسیون جت پالس است، زیرا عملکرد بهینه سیستم را تضمین می کند و هزینه های تعمیر و نگهداری را با کاهش سایش و پارگی روی رسانه فیلتر کاهش می دهد.

تصاویر کنترلر جت پالس بگ فیلتر

کنترلر جت پالس , تکاننده کیسه فیلتر

نحوه کار دستگاه های کنترلر جت پالس

زماني که غبار روي سطح کيسه هاي به حدي مي رسد، که جريان هواي عبوري از سيستم کاهش پيدا مي کند (به اين وضعيت افت فشار گفته مي شود)، سيستم تميز کننده جت پالس فعال مي گردد. در اين سيستم افت فشار  توسط ديفرانسيل پرشر سوئيچ اندازه گيري و کنترل جت پالس فعال مي شود، اين کنترلر جت پالس مي تواند همزمان با فعاليت غبارگير (آنلاين) و يا زماني که دستگاه غبارگير فعاليتي ندارد (آفلاين) کار کند.

تمامی کنترلرها برای شیر برقی ها با ولتاژ کاری ۲۴ ، ۱۱۰ و یا ۲۲۰ ولت طراحی و تولید می شود مزایا کنترلر جت پالس پدیده کیمیا نصب آسان، استفاده و بهر برداری آسان،تنظیم آسان بدون نیاز به کامپیوتر و برنامه نویسی،ضمانت ۱۲ ماهه طراحی شده برای محیط های صنعتی با منبع تعذیه جداگانه برای عمر بیشتر دستگاه این کنترلر ها قابلیت نصب روی انواع بگ فیلتر و یا جت فیلتر ها را دارد و به آسانی مورد استفاده قرار می گیرد.

اين کنترلر بگ فيلتر در حالت اتوماتيک و دستي قابل برنامه ريزي مي باشد که اپراتور دستگاه به سادگي انتخاب ميکند که تميز کننده درحالت اتوماتيک کار کند و يا دستي.
اين دستگاه  طبق تنظيمات انجام شده مي تواند با يک روال مشخص فرمان لازم را به شير هاي برقي ارسال نمايد و همچنين به منظور بالا رفتن راندمان سيستم ، صرفه جويي در هواي مصرفي و  بالا رفتن عمر کيسه ها اين امکان فراهم شده است که با اتصال سنسور فشار فقط هنگامي که اختلاف فشار به ميزان تعريف شده برسد، سيستم فعالیت خود را آغاز نمايد و پس از تميز شدن کيسه تا فرمان مجدد سنسور فشار جت پالس غير فعال شود.
در حالت اتوماتيک زماني که سيستم جت پالس کار خود را به اتمام رساند، دستگاه غبارگير مجددا فعاليت فيلتراسيون را از سر مي گيرد.
در اين کنترلرجت پالس براي برای حفاظت يک از دستگاه يک فيزوز  تعبيه شده که در صورت خراب شدن شيرها اسيبي به کنترلرجت پالس نرسد.
فرمان به شير هاي برقي با ترانزيستور انجام مي شود. که محدوديتي در تعداد سويچ وجود ندارد.

انواع کنترلر جت پالس شرکت پدیده کیمیا سپاهان

شرکت پدیده کیمیا دستگاه کنترلر جت پالس(اتوماسیون غبارگیر) را به شرح زیر تولید کرده است:

 • دستگاه کنترلر , ۲ کانال خروجی ترانزیستوری
 • دستگاه کنترلر , ۴ کانال خروجی ترانزیستوری
 • دستگاه کنترلر , ۶ کانال خروجی ترانزیستوری
 • دستگاه کنترلر , ۸ کانال خروجی ترانزیستوری
 • دستگاه کنترلر , ۱۰ کانال خروجی ترانزیستوری
 • دستگاه کنترلر , ۱۲ کانال خروجی ترانزیستوری
 • دستگاه کنترلر , ۱۶ کانال خروجی ترانزیستوری
 • دستگاه کنترلر , ۱۸ کانال خروجی ترانزیستوری
 • دستگاه کنترلر , ۲۴ کانال خروجی ترانزیستوری
 • دستگاه کنترلر , ۳۲ کانال خروجی ترانزیستوری
 • دستگاه کنترلر , ۴۰ کانال خروجی ترانزیستوری
 • دستگاه کنترلر , ۴۸ کانال خروجی ترانزیستوری
 • دستگاه کنترلر , ۵۶ کانال خروجی ترانزیستوری
 • دستگاه کنترلر , ۶۴ کانال خروجی ترانزیستوری

دانلود دفترچه راهنما کنترلر جت پالس

«ِ وَ مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجا ِ وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْ‏ءٍ قَدْرا»

5/5 (4 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Button