فیلتر سیلو , گرد گیر سیلو

آموزش نصب فیلتر سیلو

فیلتر سیلو های تولیدی شرکت پدیده کیمیا نصب آسانی دارد، نصب گردگیر سیلو نیازي به نصاب متخصص تولید کننده ندارد، و مي تواند توسط يک نیروي جوشکار  طبق دستور لعمل سازنده نصب و راه اندازی شود.

فیلم اموزش نصب

اجازه بدهید با ویدئو به شما ثابت کنیم،متفاوت هستیم….​

مکان نصب این دستگاه در بالای سیلوها و مخزن‌های ذخیره‌سازی یا در بخش کاور بالایی‌های دستگاه‌های ذخیره مواد می‌باشد. هنگام نصب و جوشکاری فلنج و تکیه‌گاه‌های اتصال دستگاه، باید جهت وزش باد معمول منطقه و سایر شرایط باد مستقیم را در نظر گرفت.

فیلتر سیلو , گرد گیر سیلو

دستور العمل نصب و راه‌اندازی دستگاه

 1. ابتدا بسته‌بندی دستگاه را باز نمایید.
 2. پیچ‌های فلنج پایین دستگاه را بازکنید و فلنج را از دستگاه جدا ‌کنید.
 3. ابتدا بسته‌بندی دستگاه را باز نمایید.
 4. پیچ‌های فلنج پایین دستگاه را بازکنید و فلنج را از دستگاه جدا ‌کنید.
 5. اگر سطح روی سیلو با سیمان پوشیده شده است به‌وسیله چکش و واردکردن ضربه تمیز کنید.
 6. فلنج را در مرکز سیلو تنظیم ‌کنید.
 7. ازهرجهت فلنج را تراز کنید. از داخل فلنج به‌وسیله ماژیک محل نصب فلنج را علامت‌گذاری کنید.
 8. فلنج را بردارید، از یک سانتیمتر داخل‌تر از خط علامت‌گذاری شده را به‌وسیله سنگ فرز برش دهید. دقت نمایید قطعه برش خورده به داخل سیلو نیفتد. بعد از برش، قطعه برش‌کاری شده را از محل خارج کنید.
 9. بهتر است لبه برشکاری شده را سنگ‌زنی کنید تا عاری از رنگ و آلودگی شود تا جوش‌پذیری بهتری داشته باشید. در یک‌جهت فلنج علامتی حکاکی شده است که پشت دستگاه را نشان می‌دهد و جهت دستگاه را مشخص می‌کند.
 10. فلنج را روی سقف سیلو تراز کنید و فلنج را به‌صورت مقطعی (خال‌جوش) به سیلو متصل نمایید.
 11. به‌وسیله چکش از داخل به سمت فلنج چکش‌کاری کنید تا لبه‌ها جفت شود.
 12. اکنون سمت بیرون را جوشکاری نمایید. سعی کنید جوشکاری تمیز و بدونِ عیب انجام شود تا هوایی از داخل جوش‌ها به بیرون درز نکند.
 13. بعد از تکمیل جوشکاری سطح جوش را تمیز ‌کنید و بعد از سرد شدن محل جوش بهتر است محل اتصال را رنگ‌آمیزی کنید تا از زنگ‌زدگی جلوگیری شود. برای آب‌بندی بهتر، فلنج روی سقف سیلو را از داخل به‌صورت کامل با بتونه سنگ آب‌بندی نمایید.
 14. اکنون محل نصب فیلتر آماده‌شده است. بگ فیلتر را به‌وسیله جرثقیل مناسب به بالای سیلو منتقل کنید و روی فلنج نصب نمایید و پیچ‌های آن را محکم نمایید.
 15. برق دستگاه را به پایین سیلو کابل‌کشی ‌کنید و کلید روشن و خاموش کردن را در کنار پایه سیلو نصب ‌کنید. برق موردنیاز دستگاه تک فاز ۲۲۰ ولت می‌باشد.
 16. برای وصل کردن هوای فشرده دستگاه باید یک لوله یک اینچ به بالای سیلو کشیده شود و به بوشن روی کلکتور باد وصل شود. (باد مورد نیاز دستگاه می‌تواند با یک کمپرسور باد معمولی با فشار 7 بار تأمین گردد).

دستگاه شما آماده راه‌اندازی شد.

«ِ وَ مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجا ِ وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْ‏ءٍ قَدْرا»

5/5 (1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Button